Časté dotazy

Odpovědi na Vaše nejčastější dotazy.

Neznám své přístupové údaje

Pokud zapomeneš své přístupové údaje, použij odkazy ve formuláři pro přihlášení (Zapomenuté heslo, Zapomenuté jméno). Pokud to nepomůže, napiš nám email na att[zavináč]attsport.cz.

Jak zaplatím startovné?

Nejjednodušší cesta je pomocí kreditu. Podívej se sem na podrobnosti.

Jak si změním heslo?

Přihlaš se na svůj účet a klikni na odkaz "Můj profil", který najdeš vpravo nahoře vedle ikonky Facebooku. Na svém profilu pod svojí fotkou najdeš tlačítko Upravit, na to tlačítko klikni a dostaneš se do formuláře, ve kterém můžeš měnit své údaje, včetně hesla.

Co je to karta ATT?

Karta ATT je rezervované místo pro VIP hosta na turnaji. Využívá se pro partnery ATTour nebo pro hráče, kteří se zúčastňují poprvé našeho turnaje. Rezervace je platná do konsolidace přihlášek turnaje, není-li využita, karta se při konsolidaci zruší a volné místo obsadí první zájemce respektive náhradník v pořadí.

Na kolika kurtech se turnaje hrají a jaké jsou maximální kapacity soutěžících?

1 kurt ... nehrajeme turnaje, jinak počítáme 4 hráči/páry na 1 kurt (jen výjimečně je to jinak)

Kolik zápasů za turnaj odehraju?

Chceme, aby každý hráč na turnaji absolvoval nejméně 4 zápasy. Za zápas považujeme 1 klasický set. Proto hrajeme co nejčastěji základní skupiny po 4 hráčích. Když nějaký hráč do počtu 4 ve skupině chybí, dorovnáváme u této skupiny chybějící zápas tím, že se skupina odehraje na prodloužený set do 9 gamů (při 8:8 tie-break), což zhruba odpovídá 1,5 násobku běžného setu, nebo zajistíme odehrání 2 dalších zápasu po odehrání skupiny.

Jsou výsledky útěchy započteny do konečného pořadí turnaje?

Protože útěchu organizujeme jako doplněk turnaje, ve kterém je účast dobrovolná, její výsledky neslouží k určení pořadí hráčů na turnaji. Nicméně vítěz útěchy získá extra body do žebříčku okruhu. Jiná situace je v případě, kdy se hrají zápasy o umístění, které jsou součástí hlavní soutěže.

Existuje nějaká přednostní účast?

Přednostní účast mají pouze hráči přihlášení na kartu ATT (viz výše).

Kdy je přihláška považována za závaznou?

Jakmile ji hráč podá. Nezáleží na tom, zda ji uhradí hned nebo později. Pořadí startujících se ale určuje podle data úhrady startovného. Později zaplacené přihlášky nebo dokonce neuhrazené zůstávají až na konci seznamu přihlášených, při omezené kapacitě turnaje pak na ně nemusí vyzbýt místo.

Za závaznou přihlášku se považuje i případ, kdy - při konsolidaci přihlášek po uzávěrce - se přihlášený hráč z kapacitních důvodů nedostal mezi účastníky turnaje a skončil jako náhradník.

Co je to uzávěrka a konsolidace turnaje?

Uzávěrka turnaje je datum, po němž se uzavírají přihlášky do turnaje. Do tohoto data se lze z turnaje odhlásit bez udání důvodu. Po tomto datu se nevrací startovné nebo se vrací jen jeho část. Termín uzávěrky je stanoven obvykle 2 dny před konáním turnaje.

Den po uzávěrce probíhá konsolidace -  to je seskupení všech přihlášených hráčů a zájemců o účast v turnaji tak, aby se naplnila kapacita turnaje a vytvořila fronta náhradníků. Současně je to potvrzení všem nahlášeným hráčům, že s nimi počítáme buď jako s účastníky turnaje nebo zastávají roli náhradníků.

Klubový obchod je veřejně přístupný?

Není. Je určen pouze pro registrované hráče ATTour a umožňuje jim pořídit si zboží za výhodnou cenu.

Jak se mám odhlásit s turnaje?

Do uzávěrky přihlášek jedině online (přes náš web), poté musíš volat na kontakt uvedený propozicích turnaje. Na podrobnosti se podívej  do menu vlevo nahoře a klikni na odkaz "Odhlášení z turnaje".

Co se stane, když nedorazím na turnaj?

Tvé startovné propadne a pokud se ani neomluvíš, budeš označen za neseriozního hráče.

Proč je moje přihláška podbarvena jinou barvou než všechny ostatní?

Jiná barva znamená, že je něco v nepořádku. Obvykle to bývá dáno tvým ratingem, zvolils/zvolilas turnaj, který je pro tebe až příliš obtížný. Anebo jsi označen jako neseriózní hráč či dlužník.

Kdo je to neseriózní hráč?

Je to hráč, který nedorazil na turnaj(e) bez omluvy nebo se omlouvá příliš často, a nebo často porušuje pravidla.

Jsem nemocen nebo zraněný, mohu na turnaj?

Hráči na všech turnajích startují vždy na vlastní nebezpečí. Při nemoci či úrazu má hráč povinnost se odhlásit z turnaje, aby se nemoc/úraz nezhoršil. Za případné vzniklé úrazy, nemoc (nebo její zhoršení), materiální či finanční škody vzniklé při jeho účasti na turnaji nebo jeho přičiněním je totiž odpovědný pouze on sám.

Kdy se vrací startovné?

Když se turnaj z organizačních, technických nebo povětrnostních příčin neodehraje.

Na kurtu, kde mám hrát, je nebezpečné místo, co s tím mám dělat?

Ihned to oznam organizátorovi turnaje a nezačínej nebo nepokračuj ve hře. Vyčkej na jeho rozhodnutí.